Naprawianie partnera

Zrobiliśmy już 2 edycje warsztatów PARAlaksa relacji. Odbiór jest (musze to powiedzieć) entuzjastyczny. Ludzie są zadowoleni, odkrywają w sobie rzeczy o których wcześniej nie wiedzieli i zachwyca to ich... Czasami oczywiście jest to trudne. Zdarza się, że jeden z partnerów, pojawia się na warsztacie aby coś naprawić...to coś to oczywiście Partner. Przychodzi z nim jak do mechanika... potrzebuje, żeby silnik chodził tak jak kiedyś, żeby Partner wykonywał wszystkie polecenia. Skręcał wtedy, kiedy potrzeba, zatrzymywał się tam gdzie chce ta druga osoba.
I wtedy okazuje się....że to nie samochód jest problemem....albo w każdym razie nie tylko... ale też kierowca. I nie tylko samochód trzeba "naprawiać".... Kierowca też musi zmienić swoje nawyki. Lżej naciskać na gaz... Delikatniej operować hamulcem... (no i wyszła samochodowa metafora:))
Tak więc .... nie da się zmienić drugiego człowieka. Można tylko zmienić siebie...i to być może zmieni drugą osobę. W każdym razie można mieć taką nadzieję, że dokona się w niej zmiana dlatego, że my się zmieniliśmy.... Należy o tym pamiętać... I właśnie o tym jest ten Coaching dla Par.